Recepte- Ziemassvētku bumbiņas

Šīs mazās, uz mēles kūstošās bumbiņas garšo pēc siera kūkas un piparkūkām. Tās varētu būt gan lieliska uzkoda svētku gadam, gan, iesaiņotas skaistā kastītē, tās varētu kļūt par jauku Ziemassvētku dāvanu. Un pagatavošana ir pavisam ātra un vienkārša!

Nepieciešamās sastāvdaļas:

 • 2 paciņas “Selga Klasika” (2 x 180 g) cepumu
 • 180 g svaigā siera (izmantoju klasisko “Kārums”)
 • 25 g sviesta
 • 1 ēd.k. medus (ar kaudzi)
 • 1,5 tējk. piparkūku garšvielas (“Santa Maria”)
 • 100 g baltās šokolādes
 • dekori (man bija rozā kokosriekstu skaidiņas)

Pagatavošana:

Cepumus sablenderē vai jebkā savādāk sasmalcina līdz smilšu konsistencei. Cepumu drupačas ber bļodā, pievieno svaigo sieru, sviestu, medu un garšvielas. Visu ar rokām samīca kopā, līdz visas drupačas kļuvušas mitras. Ar mitrām rokām veido nelielas bumbiņas (vidēji 22 gramus smagas).

Bumbiņas liek ledusskapī aptuveni uz stundu. Kad tās nostāvējušas ledusskapī, ūdens peldē izkausē balto šokolādi. Ar karotīti lēni tecina šokolādi uz bumbiņām, lai veidotos skaists raksts. Virsū šokolādei var uzbērt dekorus. Kad visas bumbiņas apklātas ar glazūru, tās liek ledusskapī, līdz šokolāde sacietējusi. Līdz lietošanai labāk būtu tās turēt ledusskapī. No minētajiem daudzumiem man sanāca ap 30 bumbiņām.

4 komentāri

 1. Šīs izskatās ļoti labas, varētu izmēģināt uz svētkiem. Pie reizes būtu arī treniņš glazūras gatavošanā – joprojām gaidu to neiespējamo brīdi, kad man sanāks tikpat skaisti, kā Pinterest publicētajās bildēs 😀

  1. Ēdienu bildes no tava bloga noteikti varētu būt Pinterest topa augšgalā, tā kā šim apgalvojumam nepiekrītu. 🙂 Bet treniņi jau nekad par sliktu nenāk!

   1. Viss no pareizā leņķa atkarīgs 🙂 Man gribētos kādreiz iemācīties skaisti izdekorēt, piemēram, mazās cupcakes vai tortes virsējo kārtu, bet tur tiešām treniņš vajadzīgs.

 2. Rīt tā lielā diena ir klāt, būs jāpamēģina. Ilgi jau briestu kādam jaunam ēdienam 🙂

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s