Janvāra atskaite, plāni februārim

Pirmais šī gada mēnesis ir pagājis. Jāsaka, ka 2013. gads man patīk, vismaz tā sākums ir veiksmīgs. 31. decembrī nekādas apņemšanās neizvirzīju, bet plāni un mērķi man top pamazām, neatkarīgi no tā, kādu datumu rāda kalendārs. Februāris solās būt daudzsološs un jaunumiem bagāts, ceru, ka kaut kas no iecerētā izdosies. Par blogu un blogošanu runājot, cenšos atrast laiku arī tam, gribētos jau, lai tas laiks būtu vairāk. Bet kā nu ir, tā ir. Nevar taču gribēt visu, vai ne? Janvāris blogam bija īpašs mēnesis, jo pārgāju no Blogger uz WordPress vidi. Pirmie iespaidi ir labi, esmu atklājusi vairākus WordPress plusus, bet arī mīnusi ir pietiekami daudz. Labi, tagad vajadzētu atskatīties uz janvārī paveikto.

Ļoti maz laiku janvārī sanāca atvēlēt lasīšanai, mācību materiālus gan sanāca lasīt vairāk nekā daiļliteratūru. 😀 Tātad janvāra plānu var redzēt ŠEIT. Izlasīju tikai četras grāmatas. Gads man iesākās ar „Leišmalīti” un ļoti priecājos, ka tā, jo tas bija tieši tas, kas man bija vajadzīgs. Piedalījos Goodreads duelī ar Mēnessmeitēnu, tā ietvaros lasīju „Senču aicinājumu”. Vēl izlasīju „Pī dzīvi” un „Nakšu grāmatu”, kuru man uzdāvināja Lasītāja. Jaukas grāmatas šomēnes sanāca lasīt. Ļoti gribēju izlasīt arī „Papīra namu”, bibliotēkā ro neizdevās dabūt, bet pasūtīju uz nākamo mēnesi.

No janvāra filmu saraksta arī sanāca izsvītrot dažas filmas. Nolēmu, ka vairāk jāpievēršas „Oskara” balvai nominētajām filmām. No janvārī redzētajām filmām vislielākā sajūsma ir par „Moonrise Kingdom”, bet ļoti patika arī „Life of Pi”. „The Hobbit: An Unexpected Journey” un „Anna Karenina” nav sliktas filmas, bet tās vairāk mani uzrunāja vizuāli nekā saturiski. Vislielākais prieks, ka šomēnes par visām minētajām filmām un grāmatām esmu uzrakstījusi blogā (raksts par Kareņinu gandrīz gatavs un drīzumā publicēšu). Nu kā tad neuzrakstīsi, ja to ir tik maz?

Februāris man arī būs diezgan aizņemts mēnesis, piedevām vēl ļoti īss. Nekādu lielo plānu negribēju taisīt, jāpievēršas tam, ko neīstenoju šomēness, bet laikam atkal pārcentos ar to plānošanu. Nevarēju atturēties un pievienoju vēl šo to, lai gan zinu, ka visu nespēšu īstenot, bet vismaz būs izvēle. Mēneša sākumā vajadzētu pievērsties kādiem mīlestības romāniem, jo februārī taču Valentīndiena, bet tā laikam gan nebūs, jo februāris man iesācies ar nopietnu literatūru. Valentīndienas ietvaros varētu palasīt “Kalnu aukas”, bet nekas cits no tāda žanra darbiem šomēnes nav iekļauts plānā . Goodreads LV grupā šomēnes divas grāmatas jau lasītas, trešā ir “Delīrijs”, bet laikam to nelasīšu. Līdz 24. februārim skatīšos tikai „Oskaram” nominētās filmas, līdz tam publicēšu arī savas „Oskara” prognozes.

Un šeit plāns februārim:

Grāmatas:

 • Hermanis Hese “Stikla pērlīšu spēle” (Nobela prēmijas laureāti)
 • Klarisa Pinkola Estesa „Sievietes, kuras skrien ar vilkiem” (Sadarbībā ar Zvaigzne ABC)
 • Karloss Marija Domingess “Papīra nams”
 • Haruki Murakami “1Q84″ trešā grāmata (!Obligāti jāizlasa šomēnes, savādāk sanācis pārāk vilkt garumā!)
 • Ursula K. le Gvina “Tumsas kreisā roka”
 • Autoru kolektīvs „Purpura karaļa galmā”
 • Vizma Belševica ”Nelaime mājās” (dāvana no Doronikes)
 • Emīlija Brontē “Kalnu aukas”
 • Lisa Sī “Sniega Roze un slepenais vēdeklis”

Filmas:

 • Les Misérables (2012)
 • Silver Linings Playbook (2012)
 • Django Unchained (2012)
 • Argo (2012)
 • Zero Dark Thirty (2012)
 • u.c. no „Oskaram” nominētajām
 • Bully (2011) (Dokumentālo filmu projekts)

One comment

 1. Re kā, emsu arī šeit pieminēta! 🙂 Ceru, ka Tev patika V.Lāča romāns! 🙂
  Am, es sen atpakaļ izlasīju “AKA”,bet nesanāk laika par to uzrakstīt! 😦
  Starp citu, iesaku noskatīties – “Zero Dark Thirty”, man ĻOTI patika! 🙂

Komentēt rakstu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s